Як провести час з дитиною вдома

Як весело провести час з дітьми вдома

Новина про карантин застала батьків зненацька. І якщо наші діти в передчутті трьох тижнів позаурочних канікул, за які вони вдосталь надивляться YouTube і прокачають всіх потрібних персонажів в іграх на своїх смартфонах і приставках, то дорослим не так вже й радісно. Чим же зайняти на весь цей час своїх дітей, щоб вони не  знудьгувались вже за тиждень.

Виростити рослину

Саме час для розсади, та й судячи з економіки України, всім нам варто подумати про грядки цього літа. Але якщо присадибної ділянки у вас немає, то помідори добре ростуть у горщиках! Вистачить часу прорости і зернятку мандарина або лимона, а це захопливий експеримент з ботаніки. Можна вибрати і зовсім екзотичні рослини: манго, авокадо або банан. А якщо результату хочеться якнайшвидше – пророщуйте квасолю!

Розібрати фото на смартфоні й скласти з них альбом

У будь-кого із сучасних батьків у смартфоні звалено в купу мільйони фото: ось дитина посміхається, йде до школу або забавну пичку скорчив. Ви можете разом вибрати найкращі знімки, з яких потім надрукувати фотоальбом.

Змайструвати корону і влаштувати фотосесію

Вдома нас залишив коронавірус, тож запасайтеся картоном, ножицями, клеєм і майструєте по короні кожному, потім у них можна сфотографуватися. У будь-якому випадку спільна творчість – це весело.

Настільні ігри

Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Адже у кожної малечі, ймовірно, є улюблені ігри. Тож виділіть час та пограйте всією сім'єю – це весело і пізнавально. Або купіть великий пазл з нескладним кадром з мультику чи картинкою з будь-якого мультику. Виберіть час, щоб всім разом його зібрати і весело проведіть вечір.

Заняття творчістю

В інтернеті можна знайти безліч онлайн-майстер-класів з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила і т.д. Спробуйте, можливо саме так ваша дитина і знайде собі нове хобі чи навіть зробить це справою всього життя.

Читання книг

Оберіть разом із дитиною книгу яку ви зможете прочитати їй в продовж карантину, можливо саме так ви зможете привити любов до читання.
Після цього обговоріть книгу, героїв та попросіть дитину намалювати якийсь епізод (якщо вона звісно захоче).

Приготуйте щось смачненьке

Дозвольте вашій дитині вибрати якусь цікаву страву, нехай вона сама знайде потрібний рецепт. Звісно, карантин не найкращий час для походів по магазинах, але ж не сидіти голодними. Обов'язково приготуйте це разом та покажіть дитині, як це потрібно робити. Якщо їй сподобається, то можете зробити це сімейною традицією і готувати разом, до прикладу, щосуботи.

Зіграйте в "крокодила"

Ця гра подобається дорослим і дітям. Чим молодші учасники, тим простіші слова варто загадувати. У цій грі задіюється логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. Як грати? Скажіть одній дитині тварину чи річ, предмет (це може бути будь-що), щоб вона змогла показати це за допомогою жестів іншим гравцям (членам сім'ї). Той, хто першим вгадає, показуватиме наступним.

Готуючи матеріал, ми звертались до джерел:
https://www.newsonline.in.ua/diti-na-karantini-10-idej-chim-zajnyati-ditinu-vdoma.htmlhttps://24tv.ua/family/karantin_v_ukrayini_ideyi_yak_veselo_provesti_chas_z_ditmi_vdoma_n1296418